1 2 3 4 5 6

ZŠ Jana Babáka v Brně 17.12.2014

Lidsky krásná, dojemná a úspěšná aktivita žáků ZŠ Jana Babáka v Brně včera po pečlivých přípravách vyvrcholila!
Na návrh žačky této školy, úspěšné gymnastky Gábinky Trnkové a ve spolupráci s nadačním fondem Pro dětský smích vytvořilo 450 žáků školy (od 1.- 9- tříd) vánoční balíčky pro děti z Klokánku a z Kociánky.
Tímto ojedinělým charitativním projektem (běžným spíš v USA) žila doslova celá škola.
Projekt odsouhlasili i rodiče a je úžasné, jak nadchl děti od nejmenších po největší. Ve výtvarné výchově žáci zdobili krabice od bot a do nich nosili z domova hračky a dárky pro znevýhodněné a handicapované děti.
Krabic se sešla rovná stovka - a i bez toho, aniž bychom znali jejich obsah, bylo na co se dívat. Děti nám s nadšením ukazovali ty "svoje" krabice - některé skládalo dohromady víc dětí, někdo chtěl konkrétně obdarovat např. chlapce ve stejném věku, jako je on sám - rozhodnutí bylo na samotných dětech. Bylo velmi dojemné, když nám děti líčily, jaké hračky do balíčků vybíraly, jak jim u toho pomáhali rodiče; a jak cítí s dětmi, které na rozdíl od nich nemají štěstí na harmonický domov. Příjemné překvapení bylo i to, že děti ze ZŠ chtějí s dětmi z Klokánku navázat bližší přátelství a navrhli, že si mohou dopisovat.

Klokánek

Dne 22.01.2014 jsme přivezli hračky a ošacení do brněnského Klokánku. Opět především děkuji manželům Horsákovým, Lence Vávrové, Gábině Jakubcové a Světlaně Spačkové za pomoc.

Etiketa stolování s doktorem Špačkem

Dne 24.11.2013 proběhla Etiketa stolování pana doktora Špačka v restauraci Borgo. Děkujeme, že se náš Nadační fond mohl této akce zúčastnit a získat tak z každé vstupenky 300,- Kč. Celkově se podařilo vybrat 12.000 Kč, které opět pomohly potřebným…

Matýsek Kocián

Den před Štědrým dnem jsme navštívili rodiče Matýska Kociána, kterým jsem předali 10.000 Kč

na jeho léčbu..jedná se jen o kapku v moři, kterou rodiče potřebují, ale jak budeme moci, opět rádi pomůžeme.

Anglická ZŠ

Velmi děkujeme Anglické základní škole na Mendlově náměstí v Brně, za to že jsme se mohli zúčastnit Vánočních trhů, které se uskutečnily 28.11.2013. Pro náš Nadační fond se zde vybralo 4.089 Kč.

1 2 3 4 5 6